Рада небайдужих – законодавчий та виконавчий орган самоврядування

Сьогодні кожна школа сама визначає орган самоврядування. Головне, щоб вони не були громіздкими. Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що воно створює для учнів широкі можливості для самореалізації, орієнтує їх на досягнення соціально-корисної мети, забезпечує захист прав учнів, відвертає їхню увагу від асоціальних форм поведінки. Учнівське самоврядування – це не просто обєднання молоді, це соціальні структури суспільства, через яку створюються умови і багато в чому реалізуються інтереси, потреби, запити учнів школи у всіх сферах життя: політичній, соціальній, духовній,  сімейно-побутовій.

Учнівське самоврядування – добровільне обєднання, мета якого сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.

У нашій школі найвищим органом самоврядування є Рада небайдужих. До його складу входять представники 5-11 класів.

Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові).

Рада небайдужих працює за правилом: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо».

Основні завдання Ради небайдужих:

1. Забезпечення і захист прав та інтересів учнів.
2. Забезпечення виконання учнями своїх обовязків.
3. Сприяння навчальній та творчій діяльності учнів.
4. Організація гуртків, обєднань, клубів за інтересами.
5. Робота по попередженню порушень дисципліни, контроль за чергуванням.
6. Організація різноманітних трудових справ.
7. Підготовка та участь у проведенні олімпіад, конкурсів, творчих вечорів.
8. Організація роботи дитячих громадського обєднання «Барвінкова країна».
9. Налагодження співробітництва з молодшими школярами, учнями інших шкіл.

Основні принципи:

- Виборність;
- Змінність;
- Гласність і контроль;
- Звітність.

Засідання Ради небайдужих проводиться щомісячно.
Радою проводяться рейди перевірки: наявності в учнів щоденників, підручників, шкільної форми.